,
kury ozdobne

Kury ozdobne

Andrzej G. Kruszewicz
Leon Tarasewicz

KSIĄŻKA NIEDOSTĘPNA


   Książka ta jest adresowana do wszystkich miłośników kur ozdobnych. Przeznaczona głównie dla hodowców początkujących, chociaż opisy i zdjęcia najczęściej spotykanych ras na rynku może być również uzupełnieniem wiedzy dla bardziej zaawansowanych hodowców. Atrakcją książki jest niewątpliwie nowoczesna szata graficzna jak na książki o podobnej tematyce, które ukazały się do tej pory na rynku.

80 stron, papier kredowy, okładka twarda, kilkadziesiąt kolorowych fotografii, format 16x22 cm.

Cena 33 zł


sposoby zamówienia   Mamy takie czasy, że dania z drobiu spowszedniały, są łatwo dostępne, tanie i uchodzą za zdrowe. Producenci kurzych brojlerów i jaj narzekają na niskie ceny skupu, wynikające z nadprodukcji. Mało kto jeszcze trzyma stadko kur w szopce na działce, by uzyskać trochę jaj i zaoszczędzić parę groszy dla domowego budżetu. Jaja i przetwory z drobiu są zbyt tanie, by opłacało sieje uzyskiwać w inny sposób niż kupując wytwory masowej produkcji. Przydomowy chów drobiu zaczyna mieć jednak inny charakter. Coraz częściej kury trzyma się dla przyjemności lub dla ozdoby wiejskiego podwórka, a nawet jako domowych pupili.
Jeśli ktoś ma tylko kilka kur i nazywa je po imieniu, to na pewno nie będzie mu smakowało ich mięso. Jeśli są to kury rasowe, to nawet ich jaja nie posłużą do konsumpcji. Hodowcy kur ozdobnych to specyficzna grupa ludzi, zwykle o ponadprzeciętnych zarobkach i ponadprzeciętnej inteligencji, gdyż w hodowlę tych ptaków trzeba zainwestować nie tylko czas i pieniądze, ale także sporą wiedzę. Hodowcami kur ozdobnych często zostają świetnie prosperujący inteligenci, których zmęczyło życie w miejskim zgiełku i postanowili przenieść się na wieś, gdzie budują chaty w rustykalnym stylu. Ludzie ci hodują rasowe psy i koty, czasem rasowe konie, a coraz częściej także rasowe kury, których barwy i kształty mogą zadziwić każdego, komu kura kojarzy się jedynie z podwórzowym pospólstwem, grzebiącym w mierzwie w poszukiwaniu czegoś do zjedzenia. Książka ta jest adresowana do wszystkich miłośników kur ozdobnych, niezależnie od wieku, płci i charakteru. Z konieczności jest przeznaczona dla hodowców początkujących, gdyż zaawansowani stanowią w naszym kraju bardzo wąską grupę ludzi, dysponujących ogromną wiedzą, więc książek dla nich pisać nie trzeba. Zaawansowani hodowcy swą wiedzę czerpią z praktyki, fachowych czasopism i rozmów w klubach hodowców lub na wystawach kur.
Każdy czytelnik tej książki ma szansę dołączyć do ich grona.SPIS TREŚCI

Wstęp
Historia i cele hodowli kur
Dziko żyjące gatunki kurów
Kurniki, woliery i inne pomieszczenia hodowlane
Pielęgnacja i żywienie
Rozmnażanie
Lęgi naturalne
Lęgi sztuczne
Odchów i selekcja młodych
Profilaktyka i choroby
Wystawy kur
Przegląd ras - brahmaputra (brahma), kochin, bojowiec malajski, współczesny bojownik angielski, staroangielski bojownik karłowaty, onagadori, feniks, jokohama, sumatra, kura jedwabista, szabo (chabo), kura hamburska, czubatka polska, sułtanka, włoszka, hiszpanka, minorka, andaluzyjka, wyandott, orpington, bantamka, milaflerka, wąsacz antwerpski, sebrytka
Klub Hodowców Kur Ozdobnych Gallus

Strona głównaWydawnictwo Fauna&Flora Adres: 45-061 Opole ul. Katowicka 55. Tel. 077/402-54-32. Tel./fax: 077/402-54-31. e-mail:redakcja@faunaflora.com.pl Redakcja gazety: zespół. Redaktor naczelny: Marek Orel, mobil 0608 527 988. Redaktor techniczny: Janusz Wach, mobil 0606 930 559. Korekta: Iwona Stefaniak.